Silindir Kapak Revizyon Ünitesi


Fahri Usta  Silindir Kapak Revizyon Ünitesi Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenileme nmesi işlemine silindir kapak revizyonu denir.Motor performansını önemli ölçüde etkileyen silindir kapağının , arıza belirtileri oluştuğunda gerekli ölçü ve özelliklerde olması için bu revizyon işlemine tabi tutulması zaruridir.


Satıh Taşlama

Fahri Usta Satıh Taşlama Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.


Satıh Taşlama Tezgahları

Fahri Usta Satıh Taşlama Tezgah Firmamızda Satıh Taşlama işlemi için 1 adet Rus malı "OSH-400*38" tezgah kullanılmaktadır.


Yüzey Taşlama

Silindir kapak yüzeyleri ve motor kapak yüzeyleri , zamanla ısı deformasyonuna uğrayarak eğilmekte ve aşınmaktadır. Yüzey pürüzlük değerleri gözönüne alınarak firmamızda bulunan gerek Yüzey Taşlama gerekse Satıh Taşlama tezgahları ile işlem yapılmaktadır.

Yüzey Taşlama Tezgahları

Firmamızda Yüzey Taşlama işlemi için 1 adet Alman malı "Matra" tezgahı kullanılmaktadır.


Yüzey Planya

Fahri Usta Yüzey Planya Bozulmuş ve deforme olmuş yüzeyleri, aliminyum kaynak manikasında işleme tabi tutuldaktan sonra sorunsuzca yüzey planya makinası ile yüzey planya yapılır.

Yüzey Planya Tezgahları

Fahri Usta Yüzey Planya Tezgah Firmamızda Yüzey planya işlemi için italyan malı Robbi yüzey planya tezgahı kullanılmaktadır.


Supap Yuva Taşlama

Fahri Usta Supap Yuva Taşlama Motorun düşük kompresyonda çalışması; sıkışmış, yanmış, kaçıran ya da sızdıran subaplar kompresyon kaçmasına neden olur. Zamanla çalışmaktan ve ısınmadan dolayı deformasyona uğramış subap ve subap yuvalarının taşlanarak veya yerine subap bagası çakılarak yenileme yapma işlemidir.

Supap Yuva Taşlama Tezgahları

Fahri Usta Supap Yuva Taşlama Tezgah Firmamızda Silindir Kapak Subap Yuva taşlama işlemi için PROVALVE 1000 tezgah kullanılmaktadır.


Supap Taşlama

Fahri Usta Supap Taşlama Deforme olmuş supapların yuva giriş kısımları ve uç kısımlarını taşlayarak ayna parlaklığına getirildiği işlemdir.

Supap Taşlama Tezgahları

Fahri Usta Supap Taşlama Tezgah Firmamızda supap taşlama işlemi için 1 adet Müteks marka supap taşlama tezgahı bulunmaktadır.